Ενώσεις Στρατιωτικών: Τι λέει ο νόμος

0 3

Σε απάντηση του στην Βουλή ο ΥΕΘΑ αναφέρει πως Δεν προκύπτει υποχρέωση παραχώρησης χώρων εντός Στρατοπέδων για τη λειτουργία Πρωτοβάθμιων Ενώσεων Στρατιωτικών.

Πριν από λίγο όμως μας έφτασε εδώ στο yened.wordpress.com ένα ΦΕΚ.

Το 67 Α’ της 03/05/19, το οποίο μνημονεύει και ο ΥΕΘΑ και στην απάντηση του και το οποίο αναφέρει στο άρθρο 45:

ΑΡΘΡΟ 45.JPG

Δεν είναι αυτό που λέει ο νόμος διαφορετικό από αυτό που λέει ο Υπουργός;

Μάλλον είναι.

Γιατί από την μία περιορίζει τα πρωτοβάθμια στο να έχουν γραφεία σε στρατόπεδα (δεν λέει εντός ή εκτός αλλά μόνο εντός) και από την α΄λλη αν δεν υπήρχε υποχρέωση δεν θα έπρεπε να λέει «παραχωρεί κατά την απόλυτη του κρίση»;

Πάσα διευκρίνηση δεκτή.

loading...
loading...
Τα νέα μας στο email σου!
Τα νέα μας στο email σου!
Κάνε εγγραφή και λάβε τα νέα μας στο email σου πρώτος/η!!!
You can unsubscribe at any time

Leave A Reply

Your email address will not be published.